Arnavutköylü Gençler BESYO Akademi ile Hayallerine Kavuşuyor.

Geri

Arnavutköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak başlatılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavları hazırlık kursuna, gençler yoğun ilgi gösterdi.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından uzman eğitmenler aracılığı ile verilen BESYO kursu, haftanın beş günü gerçekleştiriliyor. Farklı üniversitelerin BESYO sınavlarına göre eğitimlerin verildiği kursta 15 ayrı parkur kullanılıyor. 

24 öğrenciyi sınavlara hazırlayan Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, devlet üniversitelerinin yetenek sınavlarında kullandığı parkurların birebir modelleriyle eğitimler veriyor.

Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda verilen eğitimler, denge tahtası, basketbol atışları, slalom, futbol topu sürme, takla atma gibi 15 farlı istasyonda yapılıyor. 

“Kursumuz 5 Ay Sürecek”

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spor Koordinatörü Gökay Baykal; 2021 yılı Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına ve Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlık kurslarımıza 20 Mart’ta başladık. Yaklaşık 5 ay sürecek çalışmalarımız ile öğrencilerimizi devlet üniversitelerinin BESYO yetenek sınavlarına hazırlayacağız dedi.

“Kısıtlamada Eğitimler Online Devam Edecek”

BESYO Hazırlık Kursu Eğitmeni Serkan Gökler: “Geçen yıl kurslarımız da eğitim alan öğrencilerimizin yüzde 80’ni devlet üniversitelerine yerleşti. Bu yılda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Salon parkurlarımız ve koşu antrenmanlarımız ile öğrencilerimizi en iyi şekilde sınavlara hazırlıyoruz. 21 günlük bir aramız olacak pandemi koşulları gereği. Bu süreçte de öğrencilerimizi yalnız bırakmayarak zoom üzerinden evlerde eğitimlerine devam ettireceğiz” diye konuştu.