Arnavutköy Belediyesi, Nenehatun Mahallesi’nde 5 bin 600 m² alana sahip meydanı, hayata geçirdi. Arnavutköy Belediye Başkan Haşim Baltacı: “İlçemizde 130 bin m² alana sahip 17 meydanı hizmete aldık”

Arnavutköy Belediyesi tarafından yıllarca kültür merkezi olarak kullanılan Nenehatun Mahallesi’ndeki alan, yerini büyük bir meydana bıraktı. Arnavutköy Belediyesi’nin aralıksız çalışması sonucu Nenehatun Meydanı hızlı bir şekilde tamamlandı.

Nenehatun Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılışa Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M.H. Nail Anlar, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“17. Meydanımızı Hayata Geçiriyoruz”

Açılışta konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Yaklaşık 130 bin m² alana sahip 16 meydanımızı hayata geçirdik. Bugün ise 17. meydanımızı Nenehatun Meydanı’nı hizmete alıyoruz. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

5 bin 600 m² Alan Hizmette

İlçeye birçok meydan kazandıran Arnavutköy Belediyesi son olarak Nenehatun Meydanı’nı tamamlayarak vatandaşların kullanımına açtı. Çardaktepe Merkez Camii’ni de içine alan meydan, içinde bulunan Mehmet Akif İnan Kütüphanesi’nin de tamamlanmasıyla her yaş gurubuna hizmet verecek.

Mehmet Akif İnan Kütüphanesi Yakında Vatandaşın Hizmetinde

Arnavutköy Belediyesi tarafından 5 bin 600 m² alan içerisinde yapılan çalışma kapsamında modern meydan düzenlemesinin içerisinde çocuk parkı, basketbol sahası ve amfi de bulunuyor.  Cami şadırvanı ile dinlenme alanı ve peyzaj alanlarını kapsayacak şekilde tamamlan modern meydan, Mehmet Akif İnan Kütüphanesi’nin de açılmasıyla yaşayan bir alana dönecek.
Daha önce de Cumhuriyet Meydanı, Taşoluk Camii Meydanı, Sazlıbosna, Yassıören, Yeşilbayır, Çilingir, Boyalık, Durusu, Balaban meydanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda meydan, Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştu.