Sualtı Hokey Takımımızın Büyük Başarısı Ulusal Basında

Geri

Arnavutköy Belediye Spor Sualtı Hokey takımı namağlup şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. Sualtı Hokey Takımı’nın teknik direktörü ve aynı zamanda takım kaptanı olan Emre Yıldırım namağlup şampiyonluğa nasıl ulaştıklarını ve spor branşları içinde pek duyulmayan sualtı hokeyini anlattı.

Türkiye Sualtı Federasyonu ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin işbirliği ile bu yıl 15.si yapılan sualtı hokey şampiyonası sona erdi.  Ankara ODTÜ olimpik yüzme havuzunda düzenlenen müsabakalarda, Arnavutköy Belediyesi Sualtı Hokey takımı geçtiğimiz yıla göre daha hazır katıldığı bu önemli organizasyonda tüm rakiplerini yenerek namağlup şampiyonluğa ulaştı.

Geçtiğimiz yıla göre daha güçlü rakiplerle mücadele eden takımımız zoru başararak Türkiye şampiyonu oldu. İki gün süren şampiyonanın ilk gününde 6, ikinci gün final müsabakalarında 4 olmak üzere toplam 10 karşılaşma yaptı. C grubunda mücadele eden takımımız almış olduğu şampiyonluk sayesinde önümüzdeki yıl iki takımla katılma hakkı kazandı ve B grubuna yükseldi. Bu önemli başarıda büyük rol oynayan Emre Yıldırım namağlup şampiyonluğa nasıl ulaştıklarını ve spor branşları içinde pek duyulmayan sualtı hokeyi hakkında bilgi verdi.